zondag 23 november 2014

Mat op Malta - part 3

Nog twee ronden stonden er op het programma. Hierin werd duidelijk dat ik allerminst in grootste vorm stak. Beide keren moest ik tegen mensen van zeker 70 jaar, beide keren stond ik iets beter, maar kwam niet verder dan remise. Tegen Bielby miste ik al in de opening een goede zet. Daarna werd alles afgeruild en was mijn voordeel niet groot genoeg. Datzelfde gebeurde in de 9e ronde tegen een Britse vrouw.

Waaraan ligt mijn matige spel? Voor een deel is het te verklaren uit toeristische activiteiten. Als je de hele dag druk bezig bent in de zon, is er 's avonds minder energie over. Maar ook in de ochtendpartijen was ik niet op dreef. Tegen de Hongaar gaf ik bijvoorbeeld simpel een pion weg. Misschien is mijn lamme schouder, soms een beetje pijnlijk, maar altijd hinderlijk aanwezig, een verklaring. Schrijven en zetten gaat niet optimaal. Dinsdag moet ik naar het ziekenhuis om te kijken hoe het met de beknelde zenuw zit. Maar soms is vorm helemaal niet te verklaren. Voordeel is wel dat mijn rating weer is gezakt en ik bij een volgend toernooi kan meedoen om de ratingprijs tot 2000.

De prijsuitreiking verliep snel en soepel. Er waren vier ratinggroepen. Hiervoor had men simpelweg het hele deelnemersaantal in vijf groepen verdeeld die even groot waren. Verder waren er prijzen voor de beste vrouw, Maltees en jeugdspeler. Deze ging naar Baldur Petersson, de jongen die ik ooit in Saint-Lo had ontmoet. Ook nog cadeautjes voor de jongste en oudste deelnemers. Verder kreeg de Maltese schaakfederatie een bedrag.

Henk-Jan Evengroen behaalde 5,5 punten. Na de eerste ronde, toen hij won van een 2300-plusser, had hij op iets meer gehoopt. Maar de laatste ronde speelde hij weer een prima partij. Zijn broer Ruben had in de laatste ronde winstkansen, maar ging helaas door zijn vlag. Over het algemeen speelde hij creatief en had misschien iets meer verdiend dan zijn vier punten. In ieder geval een geslaagde come-back. Zijn vrouw heeft meer sudoku's opgelost dan wie dan ook op het toernooi. De scores van de andere twee Nederlanders ken ik niet.

Volgend jaar is er in hetzelfde hotel en in dezelfde periode het 5e Malta open. De speelzaal is goed, de organisatie ook, alleen kan aan de website nog wel iets verbeterd worden. Nauwelijks partijen te downloaden en helemaal niet live. Maar daar wordt aan gewerkt.
Voor mensen die vakantieactiviteiten (en op Malta is de nodige cultuur en natuur) willen combineren met een schaaktoernooi met de kans op prima weer terwijl het in Nederland in deze tijd van het jaar vaak koud of regenachtig is, is Malta open een toernooi om aan te raden.

Partij ronde 8
Partij ronde 9

Paul Bielby

Dina Norman

Drie Poolse Zweden en Baldur

Baldur en vader (de Zweden van Saint-Lo)

De toernooiorganisatie

DE top 3

De top drie nog een keer

donderdag 20 november 2014

Mat op Malta - part 2

Aan het toernooi doen naast vele Duitsers ook 26 Zweden mee. Als ik vraag waarom ze met zovelen zijn, zegt iedereen: het klimaat. Een van de Zweden is een jongen van 13 die ik heb ontmoet in Saint-Lo. Met zijn ouders ben ik bevriend geraakt. Hij heeft inmiddels 1870 en gaat nog steeds vooruit. Twee jaar geleden in Stockholm, had hij nog slechts 1500 en een beetje.
Aan het toernooi doen vijf Nederlanders mee. Twee mensen die ik niet kende, waarvan er een redelijk (2006) en de ander matig (1600+) kan schaken. Verder zijn er de broers Evengroen. Henk-Jan was jaren een jeugdtalent en heeft nu iets in de 2100. Hij won in de 1e ronde verrassend van iemand van 2300+, maar zakte daarna terug. Ruben had vroeger 1600, stopte en is recent weer begonnen. Hij hoopt niet constant in het kneuzenhok te spelen. Hij had een meisje meegenomen, dat ik vaag van gezicht kende. Ik vermoedde vriendin of zus, maar het bleek al een jaar zijn vrouw te zijn! Ruben is slechts 22. Hij vertelde dat in zijn kringen samenwonen niet echt prettig gevonden wordt. Ruben en Henk-Jan namen de 1e speeldag vrij om ergens ter kerke te gaan. Ondanks dat Malta overwegend Rooms-Katholiek is, slaagden ze erin een Baptistengemeente te vinden. Ze verblijven niet in het hotel, maar logeren bij kennissen ergens op Malta.


Het toernooi kent vier dagen waarop men om 17.30 uur begint, zoals eerder gezegd prettig voor toeristen. Maar als je naar Gozo wilt, een must-do op Malta, ben je niet op tijd terug. Een uur of 1,5 uur later beginnen is geen optie volgens de organisatie, want als je na afloop wilt gaan eten, is dat niet meer mogelijk: alle restaurants zijn na 22.00 gesloten. Wel is er de optie om een bye met een half punt op te nemen.

Mijn toernooi verloopt verder stroef. In de vijfde ronde won ik van een Zweed, die waarschijnlijk ook gewonnen heeft gestaan. Daarna verloor ik vrij kansloos van een Hongaar, om in de avondpartij op dezelfde dag onnodig te verliezen van een Duitse Maltezer. Het was een creatieve partij, waarbij ik zelfs na het weggeven van een kwaliteit remisekansen had. Zeker de moeite waard om na te spelen.

De wedstrijdleider is trouwens oud en van matige kwaliteit. Hij is niet attent als er nieuwe notatieformulieren moeten worden uitgereikt bij lange partijen, kon een hevig rumoer niet voorkomen bij een onreglementaire zet en verwisselde Henk-Jan en zijn Griekse tegenstander, waardoor er verwarring ontstond over de uitslag. Ik weet wel een betere hoofdarbiter.....

Partij ronde 5
Partij ronde 6
Partij ronde 7

Tegenstander uit 5e ronde
Tegenstander uit de 6e ronde

De sympathieke Duitse Maltees, tegenstander uit de 7e ronde

dinsdag 18 november 2014

Mat op Malta - part 1

In de herfst ga ik meestal een weekje op vakantie. Mijn oog viel op Malta, waar het weer in november nog prima kan zijn (deze week ruim 20 graden en zon). Bovendien was ik er nog nooit geweest en was daar een internationaal schaaktoernooi. Het reisverslag is te lezen op hiddozuiderweg.waarbenjij.nu, hier volgt het schaakgedeelte.

Het toernooi vindt plaats in het hotel Imperial, een oud hotel dat vooral vergane glorie uitstraalt. In het naseizoen worden de prijzen van de kamers aangepast, voor een eenpersoons kamer betaal je dit jaar slechts 24 euro, inclusief ontbijt. Maar het hotel is zeker niet slecht: prima ontbijt, een bar waar alles te krijgen is (maar langzame bediening) en er is internet, dat slechts twee keer per dag uitvalt. 

Het toernooi telt 9 ronden, Op twee dagen wordt er een dubbele ronde afgewerkt, op de overige vijf dagen wordt er 's avonds vanaf 17.30 uur gespeeld. Een prima toernooi dus om vakantie en schaken te combineren. 
In Nederland beginnen veel meerdaagse toernooien om 13.30 uur, waardoor je de hele dag eigenlijk kwijt bent aan een partij. Je staat iets later op, kunt s'morgens dus nauwelijks iets doen, 's middags spelen en daarna eten. En 's avonds zijn de musea en andere toeristische attracties dicht... Slechts Vlissingen en Leiden hebben begrepen dat als je toernooi interessant wilt zijn voor schakers met een niet-schakende partner of kinderen, je veelal 's avonds moet spelen.

Aan het toernooi doen veel nationaliteiten mee, maar vooral veel Duitsers. Dit zal mede komen omdat de organisatie in handen is van een groep Duitsers die in eigen land ook een aantal toernooien organiseert. In totaal zo'n 160 deelnemers, waaronder drie grootmeesters. De eerste prijs is 1000 euro, dus verschrikkelijk sterke spelers komen er niet. Wel heel veel 60-plussers die zich wat makkelijker vrij kunnen maken in deze tijd van het jaar.

Een aantal dingen van het toernooi is sterk. Zoals gezegd, 's avonds spelen, voorbedrukte notatieformulieren, je hoeft alleen je zetten en het resultaat nog maar in te vullen, de speelzaal is prima, maar er hadden niet veel deelnemers meer moeten zijn, want dan waren de twee speelruimtes te klein geweest. Natuurlijk is er nog wel verbetering mogelijk: de website kan een stuk beter, een microfoon in de speelzaal zou handig zijn en ik vindt het altijd jammer dat er geen bulletin is. Uiteraard is dit bewerkelijk en kost geld, maar geeft de deelnemers wel het nodige plezier. 
Verder zijn de toiletten smerig en is ook hier, net als in Nederland, een verplichte registratie, waardoor spelers uren voorafgaand aan de 1e ronde aanwezig moeten zijn en dan doelloos rondlopen. Neem eens een voorbeeld aan Barcelona Sants!

Genoeg gepraat, nu mijn toernooi. In de eerste ronde moest ik tegen een Maltees. Ik speelde voor mijn gevoel heel slecht, maar dat viel volgens de computer wel mee. Waar we het beiden over eens waren is dat de blunder erg slecht was: een nul.
In de tweede ronde stond een Deen op het programma. Ik dacht dat ik na de opening minder stond, maar Fritz vond van niet. Wel gaf ik een pion weg, maar mijn tegenstander zag dat niet en in plaats van er een te winnen, koos hij er voor om er zelf een kwijt te raken: punt.
In de derde ronde mocht ik tegen een spastische Duitse heer. Hij gaf in een mindere stelling plotseling een stuk cadeau. Een snel punt, waardoor ik een lange wandeling langs de boulevard naar st. Julians kon maken.
In de vierde ronde een Griek. Hij behandelde het Schots vreemd, waardoor ik een simpel winstplan had, maar dan moet je geen pion weggeven... De stelling was daarna verloren, maar mijn tegenstander dacht het pionneneindspel simpel te winnen en ruilde zijn schitterende loperpaar af om toen tot de ontdekking te komen dat het helemaal niet zo simpel was... remise. Later bleek dat hij van een andere Nederlander met 2006 gewonnen had en ook Henk-Jan Evengroen moest er aan geloven. Deze man is zwaar underrated.

Partij ronde 3
Partij ronde 4

Mijn tegenstander uit de 1e ronde

Mijn Deense tegenstander

Gregorios, mijn Griekse tegenstander, en ik

Henk-Jan Evengroen in de speelzaal

De prijzentafel (geld was er nog niet te zien)

Het zwembad in het hotel

De boekenstand, waar ik een T-shirt heb gekocht





dinsdag 21 oktober 2014

Schaakcursus Petteflet 2014-2015

Ook dit jaar weer twee cursussen van 10 lessen. Op 7 oktober begon de eerste les. Zoals vaak een beetje een chaos met de deelnemers: kinderen komen wel die niet op mijn lijst staan, en andersom. Op dit moment lijkt het erop dat we een groep hebben van 13 kinderen hebben. Een mix van tweedestappers, beginners van verschillend niveau en twee speelsters die hun Opstapje diploma hebben gehaald.

De stand van de interne competitie na twee speeldagen

1. Max        5,5-6
2. Raffi       3-3
3. Thije      1-1
4. Sofia      1-1
5. Juno       1-1
6. Hein       1-3
7. Gijs        0,5-2
8. Noa        0-1
9. Rosan     0-4
10. Silvana 0-1
11. Tim      0-2
12. Sil        0-1


donderdag 9 oktober 2014

Jeugdschaken bij Jeugdschaakclub "de Matadoren" in Groningen

Clubmiddag

De vrijdagmiddag is de vaste clubmiddag. Deze begint om 16.00 uur en eindigt om 17.30 uur. Speellocatie is het speeltuingebouw Corpus den Hoorn aan de Semmelweisstraat 2 in Groningen.
Schaaktraining
Er wordt in twee groepen schaaktraining gegeven: de groep met 1e en 2e stappers en de groep met 3e, 4e en 5e stappers. Iedereen krijgt zijn eigen werkboek. De nadruk van de lessen zal liggen op de tactiek uit de stappenmethode. Regelmatig zullen er oefeningen van een bepaald thema uit de oefenboeken worden gemaakt. Daarnaast is er ruimte voor andere verwerkingsvormen, vooral bij eindspelthema’s en openingen (uitspeelstellingen, simultaan of tegen elkaar). Ook is er af en toe tijd voor partij-analyse.
Oefeningen uit de werkboeken kunnen ook thuis gemaakt worden. Eventueel kun je daarvoor ook een extra- of plusboek aanschaffen.
De trainingen duren 30 tot 45 minuten.
Neem altijd je werkboek en een potlood/pen mee naar de clubmiddag!
Examens en diploma’s
Twee keer per jaar is er de mogelijkheid om een schaakdiploma te halen, in januari en in juni. Dit kan als je een stap helemaal hebt doorlopen. Eerst krijg je een proefexamen om te kijken of je kans op succes groot genoeg is.
Gemiddeld doet iemand over stap 1 en 2 een jaar. Over stap 3 doet iemand gemiddeld 1,5 jaar. De hogere stappen duren al snel 2 jaar.
Interne competitie
Na de trainingen worden er partijen gespeeld voor de interne competitie. Bedenktijd is 15-30 minuten per persoon per partij, het hangt een beetje af hoeveel tijd er nog resteert. Noteren is verplicht voor spelers die in stap 3 of hoger zitten. Spelers die snel klaar zijn, kunnen nog een tweede partij spelen.
De uitslagen worden verwerkt in de laddercompetitie. Voor een overwinning krijgt iemand 5 punten, een remise is goed voor 1 punt, bij een nederlaag verliest iemand drie punten. Iemand die aan het eind van een periode (er zijn er vijf per jaar) op de 1e plaats staat, krijgt een prijsje, en moet vervolgens weer onderaan beginnen.
Bijzondere activiteiten
De laatste vrijdag voor elke vakantie is er geen training, maar een toernooitje, vaak met speciale spelregels. Te denken valt aan snelschaken, doorgeefschaak, opdrachtschaak, bughouse, lootjesschaak of iets anders.
Toernooien
In Groningen, Friesland en Drenthe worden regelmatig jeugdtoernooien gespeeld, meestal op zaterdagmiddag. Een stuk of tien toernooien telt mee voor de Grand-Prix cyclus. In Friesland heet men haar eigen cyclus. Kijk voor informatie op www.nosbo.nl of www.friescheschaakbond.nl
Website
Informatie over de club, foto’s, stand van de interne competitie en eindstanden van de interne toernooitjes worden op de website gepubliceerd. Kijk op: dematadoren.123website.nl
Contributie
De contributie is €. 65,- per seizoen, inclusief stappenboeken en diploma’s. Je krijgt in de loop van het seizoen een brief mee met het rekeningnummer waarop je dit bedrag kunt overmaken.
Nieuwe kinderen kunnen vier weken gratis meedraaien op de clubmiddag en beslissen dan of ze lid worden. Ze betalen een aangepast contributiebedrag, wat afhankelijk is van de maand waarin ze lid worden.
Huisregels op de clubmiddag
-          Kom op tijd.
-          Neem altijd je werkboek en pen/potlood mee
-          Schaken is een denksport. Dus niet stoeien of schreeuwen of gooien met                              voorwerpen
-          Na afloop van je partij stukken in de beginstand zetten
-          Gebruikt materiaal aan het eind van de middag opruimen
-          Niet hardop in de praten in de speelzaal als er partijen bezig zijn
Adres jeugdtrainer
Hiddo Zuiderweg, timorstraat 63 tel: 050-5716807 of 06-83227313 e-mail: matadoren@kpnmail.nl

Stand interne competitie per 3 oktober

1LucaPetrelli52003300
2Isaiahde Lijster11473300
3KeesVerstappen41476501
4BenjaminMul31422200
5KelvinBos31346402
6WillemMooibroek41246402
7Andries-Janvan der Werff41105104
8FellanaHillenkamp21100000
9Bouke Jans11080000
10MaxBremer11000000
11FridoFlache2981001
12AriuanaX1880000
13Wout Eefting3845203
14LarsPotstra1726015
15MatteoPetrelli1667016

 Eindstand Snelschaaktoernooi 22 augustus
  1. Luca        7-7
  2. Kees        6
  3. Willem      5
  4. Andries-Jan 4
  5. Isaiah      3
  6. Wout        3
  7. Benjamin    3
  8. Kelvin      3
  9. Lars        1
  10. Matteo      0

Schaakcursus Eelderwolde 2013-2014

Naar aanleiding van de succesvolle cursus in het vorig seizoen, is besloten hieraan een vervolg te geven. Op de vervolgcursus, ook van 10 lessen, kwamen 16 kinderen af. Er zijn ook twee nieuwe kinderen bij. De cursus wordt weer op maandag gegeven, van 15.15 tot 16.15 uur in de OBS ter Borch in Eelderwolde. Naast kinderen van de Ter Borchschool doen ook kinderen van de CBS Menso Altingh mee.

Behandelde onderwerpen:

Mat in 1 ondersteunend              Loop van de stukken
Mat in 1 aanvullend                    aanval en slaan
Voordelige ruil
rochade
Mat met de Dame

Stand interne competitie:

Melvin    9-10
Nathan    5-6
Tobias     5-6
Tijmen     5-6
Jurre        4-7
Hendrik   3,5-6
Max         3-8
Ids            3,5-6
Mats         3,5-7
Dean        3-5
Diana       3-6
Bart          2-4
Welmoed 1,5-3
Thomas    1.5-7
Noah        1-6
Juliette     0,5-6
Mart         0-4
Naldo       0-4

Deze informatie is ook te zien op dematadoren.123website.nl



donderdag 17 juli 2014

Saint-Lo, de laatste dagen


Ruim 50 teams van 6 personen namen deel aan het pannenkoeken snelschaaktoernooi. Prijzen zijn er nauwelijks, slechts enige prullaria. Honderden schakers deden het dus alleen maar een avond plezier, zoals het eigenlijk hoort. Waarom moet er in Nederland altijd prijzen, en het liefst geld, op het spel staan? Na zeven ronden Zwitsers hadden de Pays-back 9 punten, genoeg voor een plaats bij de beste 32. De eerste ronde van de KO-fase overleefden we ook, maar daarna was Wit-Rusland, net als in de voorronden te sterk. Geen Wilhelmus dus, maar wel het nodige geschreeuw en gedoe. Prachtig uitgedoste spelers, met als hoogtepunt een iemand verkleed als duiker, lekkere crêpes en de diskwalificatie van Belarus, na een overdreven actie van Hubert Beneteau, de toernooiorganisator en arbiter, maakten het tot een aangename avond. Jammer dat de Zeeuwen niet meededen.

In de ronden 6 t/m 9 behaalde ik nog twee punten. In de zevende ronde maakte ik een blunder tegen een 10-jarig jongentje van bijna 1700 die een pion kostte. Gelukkig ben ik nu nog een stuk sterker en slaagde ik er toch in te winnen van dit talentvolle Franse jochie, 10e bij het FK t/m 12, dat misschien later GM wordt. In de volgende ronde stond ik goed, totdat ik iets over het hoofd zag. Ik dacht dat ik zeer slecht stond, maar de computer gaf gelijk aan. Maar ik nam het remise-aanbod van mijn tegenstander toch maar aan. In de laatste ronde mocht ik tegen een ander talentvolle jeugdspeler uit Frankrijk aantreden, met Vlaamse voorouders. Na een lange manoeuvreerpartij kon ik het punt binnen slepen. 5-7 is redelijk met een TPR van 1952, maar het kan nog een stuk beter.

Van de jeugdspelers kwam Florian het best voor de dag. Hij heeft slechts een rating van 1302, maar behaalde 6 punten, goed voor een 27e plek. Bart speelde minder sterk dan vorig jaar, en scoorde met 5,5 punten dan ook onder zijn rating. Barry deed het best aardig, maar verloor onnodig zijn laatste twee partijen. Beide keren had hij een stuk voor gestaan. Thomas moet nog veel leren en kan nog een stuk beter, toch mag hij tevreden terug kijken op zijn toernooi. Hij behaalde 4,5 punten, beter dan zijn rating. Zijn oudere broer Martijn behaalde een punt minder, terwijl hij de kennis en vaardigheden in huis heeft om het een stuk beter te doen. Een andere keer dan maar.

Aan de Olympische spelen, georganiseerd door het animateurenteam, deden we niet mee. Wel was het een leuk gezicht om allerlei Franse kinderen spelletjes te zien doen die wij kennen van Koningsdag. Vooral het worstelen op een met zeep besmeerde ondergrond was lachen.

De volgende dag voetbalde Nederland weer. In de foyer hing een groot scherm, waar we de wedstrijd hebben gezien. De toernooiorganisatie had de nevenactiviteiten goed gepland rondom de WK-wedstrijden.
De prijsuitreiking op zondag verliep weer bijzonder gesmeerd: binnen een uur waren we klaar en konden we ons tegoed doen aan cola, calvados, chips en koekjes. Daarna snel afscheid nemen en een beetje lummelen. Alleen de buitenlanders bleven over om ’s avonds nog de restjes in de mensa (ook dit jaar weer bijzonder goed) te eten. Iedereen kon weer kiezen uit een rijk gevulde prijzentafel. Florian koos een mp4-speler, de overige spelers een M&m-pretpakket.

’s Avonds zou er vuurwerk zijn, maar i.v.m. 70 jaar bevrijding van Saint-Lo, op 18 juli, werd dit vijf dagen uitgesteld. Het centrum was dan ook behoorlijk doods, maar niet in Blackbird, waar we de finale hebben gezien. Florian en Bart waren daar niet bij, want die verkenden het centrum van Saint-Lo, met o.a. veel mooie foto’s van de opbouw van de stad na WOII.

De volgende dag vroeg werden we met auto’s naar het station gebracht. Samen met een viertal Hongaren, twee Bosniers, twee Slovenen en een hele hoop Roemenen, stapten we om 8.40 in de overvolle trein naar Parijs. Er stapte ook een grote groep karateka’s in, die een soort reünie/feest hadden in Saint-Lo. Gelukkig moesten we in Caen overstappen. Thomas en Martijn waren daar niet bij. Ze werden al eerder opgehaald door hun ouders voor een vakantie in Bretagne. Op St. Lazare afscheid genomen van iedereen en omdat we drie uren tijd hadden voordat de Thalys naar Rotterdam vertrok, geprobeerd de Eiffeltoren te bereiken. Ik had die al zo’n 15 keer beklommen, maar de andere Nederlanders hadden dit ding nog nooit gezien. We hadden dit beter niet kunnen doen. Vanwege de nationale feestdag was het ding vanaf ongeveer 13.00 gesloten en we konden niet dichterbij dan een paar honderd meter komen, alles was afgesloten.
Dus toch maar snel naar het gare du Nord. Het uurtje vrije tijd werd door de jeugdspelers benut voor een bezoek aan de Mac. Ik was uiteraard verstandiger.

Om 18.02 arriveerde de trein precies op tijd in Rotterdam. Florian en Barry werden opgehaald door hun vader, Bart en ik hebben nog wat gegeten bij YamYam en pakten daarna de trein naar huis. Na 10 dagen was weer een leuke schaakreis ten einde.

Het is jammer dat er weinig Nederlanders van de partij waren. Dit komt misschien omdat ik minder reclame heb gemaakt, misschien ook door de minder gunstige vakantieperiode in de schaakrijke gebieden van Nederland. Voor de 2000-minners is het een prachtig toernooi. Ambitieuze schakers kunnen bij de volwassenen meedoen, daar is genoeg tegenstand (zo’n 25 spelers met meer dan 2000), minder sterke spelers en/of jonger en/of minder ambitieuze spelers kunnen meedoen aan het jeugdtoernooi. Daarnaast prachtige nevenactiviteiten en bij genoeg deelname en animo kunnen de historische stranden van Normandië worden bezocht. Voor de echte kleintjes zijn er nog allerlei sporttoernooitjes. Het toernooi is beter georganiseerd dan het open NK-jeugd en is verder ook veel leuker omdat vrijwel iedereen in de dormitory overnacht, op 50 meter van de speelzaal, er veel meer buitenlanders meedoen en iedereen sowieso een mooi aandenken krijgt. Voor vermaak in de stad is er normaal gesproken het vuurwerk op 13 juli, cafe Blackbird (voor het poulen en darten), de bowlingbaan en het zwembad.
Hopelijk doen er volgend jaar meer spelers uit Nederland mee. Of ik dan weer een reis organiseer, is de vraag. Ik overweeg ook een schaak/cultuurreis naar een toernooi in een wereldstad als Berlijn, Wenen of Barcelona te organiseren voor jongeren van 13-18 jaar. Maar wie weet…..


Resultaten Saint-Lo 2014

Naam 1e 2e 3e 4e 5e 6e 7e 8e 9e Tot
Florian Willemssen 1 1 0 0 0,5 0,5 1 1 1 6
Barry Broek 1 0 1 1 1 0 0 0 0,5 4,5
Bart Borm 0,5 0,5 0,5 1 0,5 0 1 0,5 1 5,5
Thomas Kanger 0,5 1 0,5 0,5 0,5 0 1 0,5 0 4,5
Martijn Kanger 1 1 0 0 0,5 0 0 1 0 3,5
Hiddo Zuiderweg 1 1 0 - - 0,5 1 0,5 1 5
Totaal 5 4,5 2 2,5 3 1 4,5 3,5 3 29